Ha lemaradtál volna az első részről, elolvashatod itt!
Caparison TAT2 kontra ESP M2!
-
- Caparison TAT2:
Mivel már a harmadik bejegyzésemben szerepel, így csak röviden említem, ha esetleg olyan olvasó elé kerülne az olvasmány, aki ezt olvassa elsőként... Éger test, 3 részes, átmenő juhar nyak, ében fogólap, Schaller licenced Floyd Rose húrláb, Caparison PH hangszedők, Gotoh hangolókulcsok.
A véleményemet róla elolvashatod itt, meg itt!
-
ESP M2:
A forma szerintem nem idegen senkinek sem, az ESP egyik meghatározó modelljéről beszélünk sőt, szerintem teljesen egyenértékű a Horizon-nal, melyről már írtam itt. Márcsak azért is ismerős lehet sokaknak, mivel a Metallica gitárosa, Kirk Hammett Singature szériája, a KH ebből a modellből lett kifejlesztve, nem utolsó sorban Jeff Hanneman ✝, a Slayer volt gitárosának signature szériaja is, a JH.
Éger test, 3 részes, átmenő juhar nyak, EMG- 81 és 85 hangszedők, Original Floyd Rose húrláb, Gotoh hangolókulcsok.
ESP M2
ESP Kirk Hammett signature
ESP Jeff Hanneman signature
-Caparison TAT2 Vs. ESP M2:
Két nagyon hasonló hangszerről beszélünk, mivel szemmel láthatóan mindkettő alap ötletét a Jackson Soloist SL2H-ból merítették, s mivel azonos az anyjuk (apjuk, kinek melyik...), így az utódok sem nagyon térnek el egymástól. Anyaghasználatban és felépítésben megegyeznek, mindössze a már többször is említett, nyakív különbség számottevő. A TAT2 nyaka ívet zár be a testével, mint egy Les Paul esetében, csak nem olyan nagy a szög. Ezáltal a tremolo test feljebb van, a testen kívül helyezkedik el, így jobban lehet rángatni. Hangkarakterre viszont nagyon különböznek. A TAT2 főként a mély és közép tartományokban erős, míg az M2 leginkább a magasakban, de közepe és mélye is van neki bőven, viszont szolidan, a magasak mögött.
Különbségek:
TAT2: Schaller licenced Floyd Rose húrláb, felezhető Caparison- Ph-f- és PH-R hangszedők, ében fogólap.
M2: Original Floyd Rose húrláb, aktív EMG 81 és 85 hangszedők, rózsafa fogólap.
Véleményem:
Két teljesen modern hangú metal gitárt vetünk össze, így szerintem ez az egyik legigazságosabb párbaj a blog történetében. Nyilván az elektronika mássága rengeteget változtat a két gitár hangja között, de kiindulva abból, hogy szinte azonos faanyag, azonos jellegű szerelvényekkel, így könnyű őket szembe állítani. Véleményem szerint a TAT a nagyobb húzóerejű, riffekkel teli zenébe jobban illik, a sok mélye és közepe miatt egy igazi varacskos disznó, nem mellesleg a Caparison PH hangszedőknek igen nagy a dinamikájuk! Mélyre hangolva igazi gyilkos fegyver, standard E hangolásban pedig egy nagyszerű moder power- esetleg moder heavy metal hangszer. Az M2 ebben másabb. A sok magasa miatt inkább egy megvalósult szóló hangszer. Ebben segíti az aktív EMG, ami miatt még kompresszáltabb hangja is lesz a TAT dinamikusságával szemben. Ez kétélű fegyver, a riffelgetéskor elvész a dinamika, viszont egy sok hangból és gyorsan pengetett szólónál minden hang egyformán kivehető lesz. Nem utolsó sorban egy csöves erősítőn keresztül mindig agresszívabb és harapósabb egy aktív hangszedős gitár jele, a jelszintet is megemeli, ezzel a torzítás fokát is. Aki nem extrém high gain kedvelő, annak over drive- és kompresszor pedál mellőzésére tökéletes egy aktív hangszedő pár! Végeredményben én az M2-t a thrash- és szintén a modern power metal-ban tudnám elhelyezni.
Végszóként pedig, értékállóságukról... A Caparison nyer, mint legtöbb esetben... (2018-as árak)
Új áruk:
TAT2: 940.000 Ft - M2: 819.000 Ft.
Használt piaci áruk:
TAT2: 650.000 Ft - M2: 400.000 Ft.
-
Nekem személy szerint mindkettő bevált, mivel mindkettő egy olyan etalon hang számomra, amik nélkül nem tudnám elképzelni az életemet. Mindkét hangszer megfordult a kedvenc zenekaraim gitárosainak palettáján, rengeteg- stúdió felvételt ezekkel játszottak fel, és koncertet tartottak már ilyen gitárokkal, tehát a mindennapjaim része ez a két hang! :)
ESP M2:
Caparison TAT2:
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése